Sağlıklı bir beyne sahip olmak için…

Nörolog Prof. Dr. Derya Uludüz, kaleme aldığı “Gençliğin Sırrı Beyinde” adlı kitabında beyin ve beden sağlığı için belirlediği 8 muhteşem formülü okurlarıyla paylaşıyor. Beyin sağlığı iyileştiğinde tüm beden sağlığına da kavuşulacağını vurgulayan Prof. Dr. Derya Uludüz, kitabında bütüncül bakış açısıyla kişiye özelsağlıklı yaşam reçeteleri sunuyor.
Genç ve sağlıklı kalmanın kişinin elinde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Derya Uludüz, beyni güçlendirmeyi sağlayacak pratik önerilerle dolu kitabında önemli tespit ve tavsiyelerde bulunuyor:
“Hepimiz, hayattan beklentilerimiz farklı olsa da özünde daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam istiyoruz. Hayatımızda son yirmi yılda çok şey değişti. Bugünün hayatı dünkünden daha hızlı akıp gidiyor; daha koşturmacalı, daha gürültülü, daha kirli ve daha yalnız bir hayatımız var artık. Hastalıklarımız ise gün geçtikçe artıyor. Siz de ilaçlarla boğuşmaktan ama hâlâ şikâyetlerinizin devam etmesinden yorulmadınız mı?
İyileşmek, sağlığa kavuşmak ancak yakınmalarınızın temel sebebini bulmakla mümkün. Yeni hayatımızda beyin sağlığımızı korumak çok daha fazla önem kazandı. Yaşam tarzımız, beslenme düzenimiz hatta hayata bakış açımız beyin yaşımızı etkileyen faktörlerden.
Unutmayın; yaşamınızda yapacağınız çok basit değişikliklerle sorunlarınızdan kurtulup daha zinde bir beyne ve bedene sahip olabilirsiniz
Doğan Kitap
Tel:(0212) 373 77 00

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp