İş hayatı tecrübelerini gençler için kitap yaptı

Türkiye’nin öncü iş insanlarından Erdal Aksoy’un ilham veren yaşam öyküsü “Hayat Problem Çözmekmiş” adlı kitaba ve belgesele konu oldu. Gazeteci ve belgesel yapımcısı Rıdvan Akar ile gazeteci Hilmi Hacaloğlu tarafından kaleme alınan kitabın satış telif gelirleri ise Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanarak, Erdal Aksoy adına açılan burs fonuna aktarılacak. Belgesel ise Aksoy Holding’in Youtube kanalı üzerinden izlenebilecek.

1978 yılında Aksoy Holding’i kurarak dünya devlerinin Türkiye’ye yatırım yapmasına öncülük eden Erdal Aksoy’un hayatına ilişkin önemli dönüm noktalarını ele alan kitap ve belgesel çalışması 1943’te başlayan yaşam hikayesinin, bugün Türk ekonomisinin saygın ve önde gelen gruplarından birini yöneten isme dönüşümünü konu alıyor. Aksoy Holding Kurucu Başkanı ve Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy girişimcilik yolculuğunu şu sözlerle anlatıyor:

“Türkiye’de yabancı kuruluşlarla en fazla ortaklık yapanlardan biriyim. Kısa vadede kâr edemeyebilirsiniz ama uzun vadede çok istikrarlı bir gelecek görürsünüz. Benim hayatımın en önemli düsturlarından biri de şu:   Ben iş yaşamındaki başarıya hiç kısa vadeli bakmam.  Yirmi, otuz, hatta elli sene sonrasını düşünür ve planlarım.  Türkiye’de yerleşik bir düşünce var: ‘Küçük olsun benim olsun.’  Yani herkes kasasını cebi olarak görür.  Benim felsefem ise tam tersi:  Büyük ve sürdürülebilir olsun, ben onun küçük bir parçası olayım.  Bu kitabı, hayatım boyunca deneyimlediklerimin ve girişimcilik yolculuğumun gençlere aktarılmasında bir araç olarak görüyorum.”

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp