Eczacıbaşı’ndan bir kitap daha

2018 yılında yazdığı ve büyük ilgi gören “İşim Gücüm Budur Benim” adlı kitabın ardından Bülent Eczacıbaşı, yeni kitabı “Aklımızda Bulunsun”u da okurlarla buluşturdu.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın yarım yüzyıla yaklaşan çalışma, okuma ve düşünme serüveninden sıra dışı saptamalar, anlamlı sorular ve kışkırtıcı görüşlerle şekillenen kitap, iş yaşamının ana meselelerine hem dünya hem de Türkiye perspektifinden kapsamlı bir bakış sunuyor. Birçok güncel tartışmaya ve geleceğe ışık tutan kitapta, özlü değerlendirmeler yer alıyor.
40 kısa denemeden oluşan ‘Aklımızda Bulunsun’ liderlikten iş ahlakına, şirketlerde mizah kültüründen kapitalizmin geleceğine, karar almada duyguların rolünden özel kesim-devlet ilişkisine, geniş bir konu yelpazesini içeriyor.
Bülent Eczacıbaşı, yeni kitabında iş dünyası meselelerini, can alıcı noktalarına değinerek, keyifli bir sohbet üslubuyla tartışıyor. Konuları hem küresel hem de yerel boyutlarıyla ele alıyor, kişisel anekdotlarla renklendiriyor. Herkesin “aklımızda bulunsun” diyebileceği düşünce notlarını bugünün ve geleceğin iş insanlarıyla paylaşıyor.
Bülent Eczacıbaşı’nın ‘İşim Gücüm Budur Benim’ başlıklı kitabı ise yönetim, ekonomi, sürdürülebilirlik, toplum ve kültür-sanat alanlarına odaklanıyor. Kitap, ‘Türkiye’de ve dünyada hangi temel zorluklarla karşı karşıyayız?’, ‘Hangilerine öncelik vermeliyiz?’, ‘Geçmişten aldığımız derslerin ve yeni paradigmaların ışığında, neler yapabiliriz?’, ‘İş insanı kimdir?’, ‘Hangi sorumlulukları taşır?’, ‘Hangi alanlarda, ne tür katkılarda bulunabilir?’ benzeri pek çok soruyu gündeme taşıyor. Bülent Eczacıbaşı kitapta, her konunun uzmanlarıyla gerçekleştirdiği söyleşilerden hareketle, bugüne ve yarına ilişkin görüşlerini dile getiriyor.
İki kitap da Yapı Kredi Yayınları arasında yer alıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp