Eklenme Tarihi : 2/11/2017
MEVLÜT ULUĞTEKİN YILMAZ

Terörün Patronları...MEVLÜT ULUĞTEKİN YILMAZ

Efendim; Sayın İbrahim Okur, insanımızı bilgilendirmeyi sürdürüyor. Tam 22 eserle bizleri donattı. Özellikle 'Altın' adlı eseri harikanın da ötesinde bir şey! Ama yeni yayımladığı 'Terörün Patronları' ve 'Keşifler Çağı' adlı eserleri ise adeta bir ansiklopedi güzelliğinde. Terörün Patronları eseri vahşetin bir belgesi gibi. 70. sayfadaki "Yahudiler ve Tevrat'ta Savaş" bölümü beni sarstı. Vahşet ve soykırımı Yahudilerin 'dini bir görev' olarak görmeleri çok tuhaf. Yine 103 ve 130. sayfada İngiliz yönetimindeki halktan 3-4 milyon insanın öldürüldüğü belirtiliyor. Böyle bir vahşet olabilir mi? İnanın bunları okudukça Türk olduğum için Tanrı'ya dua ediyorum.

Sayın Okur'un ikinci kitabı "Keşifler Çağı". Bu kitabı da zevkle okudum. Doğrusu Sayın Okur, bizleri donatmaktan mutluluk duyan gerçek bir bilge! Her eve girmesi gereken eserler üretiyor. Onun bu erdem dolu çalışmalarını alkışlıyorum. Bu görkemli eserlere E.posta: bilgi@ibrahimokur.com, www.ibrahimokur.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Değerli okuyucum; Doç. Dr. Sayın Hasip Saygılı'nın yayımladığı "Osmanlı'nın Son 40 Yılında Rumeli Türkleri ve Müslümanları" adlı eser, akademik titizlikle hazırlanmış bir kitap. Rumeli Müslümanlarının ve Türk askerinin macerası çok gerçekçi biçimde anlatılıyor. Kitap, konu bakımından bütünlük gösteriyor; ama öyle bir ilginçlik var ki -ilk kez tanık oluyorum- kitabın içinde, altı bölümde 'Kaynakça'lar yer alıyor. Bu çok güzel bir yöntem. Sayın Hasip Saygılı, asker kökenli bir akademisyen. Biz Rumeli'deki olayları hep masalımsı biçimde öğrendik. Ama bu kitapla, bilimin ışığında Rumeli gerçeğini tanıyoruz. Hasip Saygılı akademisyenimizi gönülden kutluyorum. Bu görkemli esere İlgi Kültür Sanat Yayıncılık'ın 0212 526 39 75 numaralı telefonundan ulaşabilirsiniz.   
 

yorum ekle