Eklenme Tarihi : 4/14/2015
ARSLAN TEKİN

Yüz yıllık yalan



ARSLAN TEKİN
Şimdi elimde Hüseyin Adıgüzel'in mühim bir çalışması var: "Yer Değiştirmenin 100. Yılında Ermeniler ve Ermeni Meselesi". 
Hüseyin Adıgüzel adını bir tarafa yazalım. Farklı çalışmalara imza atmış bir yazarımızdır.
H. Adıgüzel, üst başlıkta "Yer Değiştirme" dediğine göre, kitabın tezi belli: "Soykırım değil; tehcir!"
 Hüseyin Adıgüzel'i bilirim, "hamaset" için kitap yazmaz; delil sunar.
H. Adıgüzel'in "Ermeniler" kitabında, önemli deliler yer alıyor. Komünist idare çöküp Sovyetler dağılınca, arşivler de istifadeye sunuldu. Rus arşivlerinden pek çok belge gün yüzüne çıktı. H. Adıgüzel, kitabında ilk defa bu belgelere yer veriyor. 
Hüseyin Adıgüzel'in "Yer Değiştirmenin 100. Yılında Ermeniler ve Ermeni Meselesi" kitabında ilk defa Rus arşivlerinden çıkan belgeler kullanılmıştır.
H. Adıgüzel, Batılıların sahtekârlıkları üzerinde duruyor:
"Tarih, olayların yer, zaman ve belge gösterilerek anlatılmasıdır... Sahtekârlıklarla tarihi sahteleştirilen ve tahrif edilen milletlerin başında Türk milleti gelmektedir. Bize tarih diye sunulan büyük kısmı, bizim tarihimiz ve geçmişimiz değildir. Batılı bilim adamları emperyalist ve ırkçı gayeleri için, başvurdukları bu metotla, en büyük zararı Türk milletine vermişlerdir... Türk tarihi ve tarihî belgeleri, batının tarih anlayışı çerçevesinde, devamlı tahrif edilmiş, üzerleri örtülmüş, yalan ve sahtekârlıklarla doldurularak mecrasından saptırılmış ve Türk milletine kurulan tuzaklar, gizli niyetler üstleri kapatılarak istifade edilecek bir meta gibi milletin önüne konulmuştur... Ermeni meselesi de, sahtekârlıklar ve yalanlarla dünya kamuoyuna sunulmuş, Türk milleti, soykırım yapan bir millet gibi tanıtılmaya çalışılmıştır." (s. 325-326) 
Biz kendimizi, kendimize ve dışarıya anlatmaktan üşenmeyeceğiz ve belgelerle konuşacağız.
(Hüseyin Adıgüzel, Ermeniler, Bilgeoğuz Yay. , 0212 5273365).  


   
 

yorum ekle