Kitap Adı : Aşk Terk Etmez
Yazarı : Hayat Nur Artıran
Kitap Türü : .
Basın Evi : .
Telefon : -
Oylanma Sayısı : 0 Oylama Puanı :Gönül dostlarının
sohbet
meclisleri

Hayat Nur Artıran'ın yeni kitabı, "Herkes Seni Terk Etse Aşk Terk Etmez" aydınlığın içine yeni bir aydınlık, karanlığın içine yeni bir ışık uyandırabilmek gayesiyle kurulmuş bir sohbet meclisi. 
 


Sözünü "aşk"la söyleyen bir gönül dostu Hayat Nur Artıran, okurlarıyla samimiyetle söyleşmeyi yeni kitabında da sürdürüyor. Hayat Nur Artıran, "Herkes Seni Terk Etse Aşk Terk Etmez" adını verdiği yeni kitabında Kur'an hükümlerinden, Sevgili Peygamberimiz'in hadislerinden ve başta Hz. Mevlânâ olmak üzere Allah dostlarının, manevi büyüklerimizin sözlerinden, kıssalarından yola çıkarak AŞK'ı anlatıyor: Allah aşkını, Peygamber aşkını, Ehl-i Beyt aşkını, evliyaullah aşkını. Bütün güzellere duyulan aşkı... Okura, "Onlara tutun ki düşmeyesin" diyor. Şekil ve surette gizlenen ilahi sırlardan bahsediyor.
Hayat Nur Artıran, kitabı hakkındaki değerlendirmeyi yaparken şu bilgiyi veriyor:
"Bu eser, çeşitli zaman ve mekânlarda halka açık olarak yapılan sohbetlerimizin siz sevgili okuyucularımızın yoğun ilgi ve talebi üzerine deşifre edilmesinden sonra, bir kısım ilave ve düzenlemeler neticesinde hazırlanmasıyla ortaya çıkan naçiz sohbetlerimizi ihtiva etmektedir.
Tümüyle dinleyici sorularına yönelik olarak yapılan bu sohbet akışlarında, mümkün olduğunca üzerinde durduğumuz mevzuları açıklamaya gayret ettik. Sohbetlerimizde verilen cevapların spontane olması dolayısıyla konunun başka bir konuyu açması eserin genel muhtevasına da yansıdı.
"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" hadisi gereğince bütün çalışmalarımız boyunca aydınlığın içine yeni bir aydınlık, karanlığın içine yeni bir ışık daha uyandırabilmek en içten gayelerimizden biri oldu.
Hazreti Mevlânâ 'Ben sözü aşkla söylüyorum. Çünkü dersi aşktan alıyorum' der. Her ne kadar bizim sözlerimiz, daima Hazreti Pîr'in gölgesinde mahcup kalmış olsa da adını Hazreti Mevlânâ'nın Divân-ı Kebir'indeki bir beytinden alan, 'Herkes Seni Terk Etse Aşk Terk Etmez' adlı bu eserimizin, bütün okuyucularımıza her bir sayfasında huzur ve selâmete doğru açılan yeni bir kapı aralayabilmesini temenni ediyorum. İsimlerini zikretmekten daima şerefyab olduğumuz Hazreti Pir Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Ebu'l-Hasan Harakanî, Abdülkadir Geylanî, Ahmed er-Rufâî, Bahâddîn-i Nakşibendî ve daha nice velilerimizi, hususen Tahirü'l-Mevlevî Dedemiz'i, Şefik Can Dedemiz'i her daim rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Aciz kalbimizden âşıklar meclisine her dem ve her nefeste selâm olsun"

Sufi Kitap
Tel: (0212) 511 24 24
   
 

yorum ekle