Kitap Adı : Kazak Edebiyatında Hikâye
Yazarı : Aşur Özdemir
Kitap Türü : .
Basın Evi : .
Telefon : -
Oylanma Sayısı : 0 Oylama Puanı :


Seçilmiş örneklerle
Kazak Hikâyeciliği

Türk okuyucusu, Türk dünyasındaki kardeş edebiyatları yakından tanıma ihtiyacından yola  çıkan Ötüken Neşriyat; bu konunun her Türk yazarının, edebiyatçısının yakın ilgi alanı içerisinde olması gerektiği inancıyla "Kazak Edebiyatında Hikâye" adlı bir çalışmayı okuyucularla buluşturdu. 
Aşur Özdemir tarafından hazırlanan "Kazak Edebiyatında Hikâye", Kazak hikâyeciliğinin gelişme süreci hakkında bilgi vermeyi, bu türde yazan yazarlarla bunların eserlerinden aktarılmış örnekleri sunmak suretiyle okuyuculara bu kardeş edebiyat dünyasını tanıtmayı amaçlıyor. Yüzlerce yazarın binlerce hikâyesi içinden seçilen eserlerle, Kazak Hikâyeciliği hakkında umumî bir bilgi vermek ve kanaat oluşturmak hedefleniyor.
Kitapta; yazarlar doğum tarihlerine göre sıralanmış olup aktarmada metinlerin asıllarına sadık kalmak için azami gayret gösteriliyor. Her hikâyenin başında yazarların özgeçmişi verilipve hikâyelerinden bir örnek sunulmadan önce, hikâyecinin sanat ve edebiyat anlayışına da temas edilmeye çalışılıyor.

Ötüken Neşriyat
Tel: (0212) 251 03 50

   
 

yorum ekle