Kitap Adı : Türk Milletine Suikast
Yazarı : Yılmaz Dikbaş
Kitap Türü : .
Basın Evi : .
Telefon : -
Oylanma Sayısı : 0 Oylama Puanı :

Pusu ve tuzak
dolu 95 sene

Araştırmacı yazar Yılmaz Dikbaş yeni kitabı, "Türk Milletine Suikast"ta 30 Ekim 1918 gününden başlayıp 8 Kasım 2013 gününe kadar 95 yıllık bir süreçte yaşanan siyasi olayları bir günlük olarak okurlarına aktarıyor. Dikbaş, kitabına konu aldığı olaylarla ilgili olarak şu ilginç tespitte bulunuyor:
"Bu olaylar ya aynı anda oluyor, ya da hemen birbiri ardına gelişiyor, ancak hep birbirleriyle bağlantılı  ve iç içe yürüyordu. Bu olayların tümünün ortak bir yanı vardı: Bu olaylar, Türk milletine suikast düzenleyenlerin planları, programları, tuzakları ve uygulamalarıydı..."
Atatürk'ün Nutuk'ta Lozan'ı, "Türk milletine karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış büyük bir suikastin önlenişini bildirir bir belge" diye takdim ettiğine dikkat çeken Yılmaz Dikbaş bundan esinlenerek kitabının adını, "Türk Milletine Suikast" koyduğunu belirtiyor. Dikbaş bu çalışmasını şöyle takdim ediyor:
"Kitabı okurken, 30 Ekim 1918 - 8 Kasım 2013 tarihleri arasındaki 95 yıllık süreci içeren olayların, gözünüzün önünden bir film şeridi gibi akıp geçtiğini görecek, Türk milletine suikast düzenleyenlerin kaç koldan saldırdığını tek bir filmde izlemiş gibi olacaksınız. Kitabı yazarken İngiliz Devlet Arşivi'nden gizlilik süresi dolmuş çok sayıda belge kullandım. Bunların bazıları ilk kez bu kitapta yer aldı. Avrupa Birliği'nin, 1998 - 2013 sürecinde Türkiye'ye her yıl vermiş olduğu İlerleme Raporlarından da alıntılar yaptım. Türk halkı bu raporlarda neler yazılmış olduğundan habersiz bırakılmıştır. Bu raporlarda AB mandasının adım adım nasıl kabul ettirilmiş olduğu yazılıdır..."

Togan Yayınları
Tel: (0212) 542 02 97

   
 

yorum ekle