Eklenme Tarihi : 9/14/2021

Kitapla günah çıkardıDüşmanın vermediği zararı İslamcılar verdi

Yıllarca Siyasal İslam cephesinde yer alan Ömer Turan, yaşadıklarının ardından gördüğü yanılgılar sonucu kendisinde ortaya çıkan dönüşümü, "İslamcılıktan İslamiyet'e" adıyla kitaplaştırdı. Turan, kitabı hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

"Eskiden İslamcı ve Atatürk karşıtı olduğumu hiç saklamadım, aksine bunu birçok kez dile getirdim, bu konuda çok ağır özeleştirilerde bulundum. Vicdani sorumluluk gereği bu özeleştirilerimi kitaplaştırdım, kendimle yüzleştim, Atatürk’ün manevi şahsından helallik diledim.

Özeleştiri yapmaya beni hiç kimse mecbur etmedi. Aksine şahsi çıkarım özeleştiri yapmamayı gerektiriyordu. Atatürk ve Türk milletine duyduğum vicdani sorumluluk gereği söz konusu özeleştiriyi yaptım, Bu konuda çok ağır maddi ve manevi bedeller ödedim, ödemeye devam ediyorum.

Özeleştiri yapmakla kalmadım, yazdığım kitaplarla İslamcılığın Türklük ve İslamiyet karşıtı bir İngiliz projesi olduğunu delilleriyle ispatladım, İslamcıların bir numaralı hedef haline geldim. Hain ilan edildim, dışlandım. Ama hiç geri adım atmadım, atmamda.

Bazıları özeleştirisini defaatle yaptığım eski twitlerimi yenişmiş gibi paylaşıp bana ve benim şahsımda Türk milliyetçilerine saldırıyorlar. Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi duruşumuzla bu kesimleri rahatsız etmeye devam edeceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene."

Kitabının; "Türk düşmanlığından Türklüğe, Atatürk karşıtlığından Atatürkçülüğe, Devlet-ordu düşmanlığından Devlet-i Ebed Müddet anlayışına dönüş hikayesi" olduğunu vurgulayan değerlendirmelerini şöylesürdürdü:
"Bu kitap bir öze dönüş hikayesidir. İslamcılar kutsal dinimizin kurallarını ve sahabelerin yaptıklarını kendi bağlamından çıkardılar, dinin hükümlerini ve hadiseleri kendi çıkarları doğrultusunda yorumladılar, bu çerçevede nihai siyasal hedeflerine uygun anlayış, anlatım ve siyasal söylem geliştirdiler, bu söylem üzerinden, benim gibi yüzbinlerce Türk gencinin zihnini mankurtlaştırdılar, onları devletine, milletine, Türklüğüne, kurucu önderlerine düşman unsura dönüştürdüler. İslamcıların tahrif ve suiistimale dayalı söz konusu anlayış, anlatım ve siyasal söylemi yüce dinimize, onun zorunlu kıldığı devlet aidiyet ve mefhumuna şimdiye kadar hiçbir İslam düşmanının vermediği zararı verdi. İslamiyet'e bu denli zarar veren, yüzbinlerce Müslümanın hayatını karartan, evladı babasına. Türkü Türklüğe, bireyi mensup bulunduğu devlet ve millete düşman eden İslamcılığa karşı mücadele etmek, bu tehlikeye karşı Müslümanları uyarmak İslami ve milli sorumluluktur, İslami terminoloji ile farzdır. Büyük ölçüde İslamcı anılarımdan oluşan bu kitabı başlıca yazma gerekçem söz konusu dini ve milli sorumluluk bilincidir. Bu kitap sayesinde, bir Müslüman gencin benim bir dönem düştüğüm hatalara düşmesini engelleyebilirsem, İslamcılığın yüce dinimiz İslamiyet'e ve devletimize verdiği zararı bir nebze düzeltebilirsem, kitabı yazmadaki hedefime ulaşmış olurum."