Eklenme Tarihi : 3/21/2017

Sağlıklı kal uzun yaşa


“Yedikleriniz, içtikleriniz ve 

çevreniz kadar sağlıklısınız"

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç HastalıklarıÖğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Erk’in kaleme aldığıSağlıklı, Fit ve Uzun Yaşam Kılavuzu “Sağlığını Yeniden Keşfet” kitabı DestekYayınları'ndan çıktı. Kitabında “Yedikleriniz, içtikleriniz ve çevreniz kadarsağlıklısınız" diyen Prof. Dr. Osman Erk, ayrıca diyet ve sağlığa dair de bilimsel birbakış açısı sunuyor.

Sağlıklıbeslenme ve hastalıklar olmak üzere iki bölümden oluşan kitap “Sağlığını Yeniden Keşfet”yediklerinizin, içtiklerinizin ve çevrenizin sağlığınıza olan etkilerini vesonuçlarını anlatmaktadır. Sağlıklı bir hayat için gerekli olan yaşam tarzıdeğişikliklerinin nasıl mümkün olabileceğini de örneklerle açıklamaktadır.

“Yaşam tarzınızı değiştirin, toksinler­den uzak durun”

Sağlığa en büyük tehdit çevresel ve içsel toksinlerden, hazır yapaygıdalardan gelmek­tedir. Toksinlerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Çok fazla boşkalori tüketiyoruz. Hareketsiz bir yaşamımız var, stresli ve gerginiz. Sağlığınkorunması, fit ve uzun yaşamak için dengeli ve yeterli beslenme ile birliktetoksinlerden uzak durmak ve yaşam tarzını değiştirmek en önem­li unsurlardır.Sağlıklı, fit ve uzun yaşam için gerekli olan yaşam tarzı değişiklikleri vebeslenme modelleri bu kitapta anlatılmaktadır.