Eklenme Tarihi : 2/14/2017

Mutluluk uzakta değil

Mutluluğun altın anahtarı
21 günde elinizde

‘Mutluluk Kürleri’ kitabının yazarı Dr. Ümit Aktaş’a göre kitabın uzun süredir çok satanlar listesinde yer almasının temel nedeni, sorup sorgulayan ve bir şeyleri değiştirmek gerektiğinin farkında olan insanlar.

Mutluluğun altın anahtarı 21 günde elinizdeBİRGAN BİLEKE

– Kitapta yer alan önerilerin ortak noktası nedir?
Kitapta önerdiğim her şeyin arkasındaki fizyolojik mekanizmayı da açıklamaya özen gösterdim. Ancak yediğiniz bir şeyin ya da içtiğiniz bir ilacın vücudunuzda tetiklediği sürecin farkına varırsanız bir şeyler değişebilir.
- Sağlıklı yaşama dair sabit değişim için 21 günün yeterli olduğunu söylüyorsunuz. 21 gün olmasının bilimsel bir açıklaması var mı?

Bir beslenme modelinin hayatınızda gerçekten önemli değişiklikler yapması, bunları gözlemleyebilmeniz için geçmesi gereken süre bu.

– Kitap yazarken sizi en çok zorlayan ne oldu?
Buna biraz esprili bir cevap vermek istiyorum. Tıp mesleğinin icra edilişinde öyle büyük yanlışlar var ki, bunları çok iyi bilen biri olarak bunları sinirlenmeden kaleme almakta zorlandığım anlar oldu.

– Okurlarımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Mutluluk ancak sağlıkla mümkündür ve sağlığınızın kontrolünü ele almak zorundasınız!

Sorup sorgulayın

Hayatları üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen okuyucular, ‘Mutluluk Kürleri' adlı kitabı okuyarak tarafsız bilgiye ulaşırken hayatlarını 21 günde düzene koyuyorlar.

    Kaynak: Sözcü Gazetesi