Berfin Bahar Aralık 2013

Berfin Bahar Aralık 2013Efelerin Ressamı'ndan
Bilinçli Bir Kitapperest'e

Efelik olgusu yıllardır yazılır çizilir. Ya efelerin resimleri? Berfin Bahar Dergisi, Aralık 2013 sayısında, efelerin ressamı olarak da bilinen ve bu alanın önemli bir emekçisini Mustafa Ali Kasap'ı tanıtıyor okurlarına, Etem Oruç'un söyleşisi ile. Ayrıca, Halit Payza'nın "Gökçen Efe iner gelir inişten" başlıklı yazısı ve Ali Karagöz'ün kitap tanıtımıyla derli toplu bir bilgilenme / bilgilendirmenin  de dosyası diyebiliriz bu bütünlüğe.
Uzun süredir, "Gürünür Olmak İstemeyen Aydın: Kerim Sadi" adlı kitap çalışmasını sürdüren Mehmet Ergün'ün bu özgül Kerim Sadi portresinden, "Kerim Sadi: 'Bilinçli Bir Kitapperest'" bölümünü de dergide yer alıyor. Bedriye Korkankorkmaz'ın "Bilinçaltı kişiliğinin ödünsüz savaşçısı: Sigmund Freud"; Hülya Tozlu'nun "Haşmet Zeybek"; Esat Yavuztürk'ün, "Enver Gökçe ve Örümcek"; Özbek İncebayraktar'ın "Edebiyat Dünyamızdan Anılar" ve Sinan Gündoğar'ın "Sesler'in izini sürmek" başlıklı yazılarını da bu sayıda bulacaksınız.
Yılmaz Gruda, Alper Akçam, Hatice Oya Kuzgun, Sıtkı Salih Gör, Cazim Gürbüz, Abdullah Şanal, Timuçin Özyürekli, Asım Öztürk, Necdet Tezcan, Mevlüt Kaplan, Necmettin Çakır gibi daha birçok imza öykü, şiir, anlatı ve kitap tanıtımı ile Berfin Berfin Bahar kültür sanat ve edebiyat yolculuğuna devam ediyor. 

Berfin Bahar Dergisi 
Tel: (0212) 513 79 00