KAĞAN NEDİRLİ

Anlamlı bir hayat içinKAĞAN NEDİRLİ

Kişisel gelişim, 21. Yüzyılın insan hayatında yer edinmiş en önemli kavramlardan biridir. Türk insanına, kişisel gelişim konusunda en önemli yol göstericilerden biri şüphesiz Doğan Cüceloğlu ve O'nun kaleminden çıkmış ''Savaşçı'' adlı eseridir.
''Savaşçı'' ilk baskısını 1999'un Kasım'ında yapıyor. Kitap bir yılda 100 bin okuyucu ile buluşuyor. 2014 yılında kitap 44. basımına ulaşmış durumda.
''Savaşçı'', okuyucuyu anlamlı ve coşkulu bir hayat için yolculuğa çıkarıyor. Yolculuk boyunca kitabın karakteri olan Arif Bey ve Doğan Cüceloğlu size eşlik diyor.
''Savaşçı'', insanoğlunun anlam arayışından başlayarak ''savaşçı'' olma yolunda emin adımlar ile yürümesine yardımcı oluyor. Yazar kitabın neden ''barışçı'' değil de ''savaşçı'' olduğunu açıklıyor.
Sorumluluğun, özgürlükle ilişkisi okuyucu olarak en önemsediğim yerlerden biri. Kişiler geliştikçe ve yaşam standartları arttıkça özgürleşiyor. Özgürleştikçe, yaşam sorumlukluları da arttırıyor. Yani, insan özgürleştikçe sorumlukları artıyor.
Kitap, okuyucuya hayattın içinden örneklerde sunarak ''savaşçı'' olma yolunda ilerletiyor. Kitabın sayfaları ilerledikçe sona değil, başlangıca yaklaştığınızın farkına varıyorsunuz.
Öğrencisi-öğretmeni, genci-yaşlısı, seçmeni-seçileni daha doğrusu toplumun her kesimi eğer anlamlı bir hayat arzuluyorsa ''Savaşçı''yı mutlaka okumalı ve eyleme geçirmelidir.
''Savaşçı'' bir defa okuyarak kitaplıkta tozlanmaya terk edilecek bir kitap değil.
''Savaşçı'' her sene okunmalıdır. Bilinmelidir ki, her bir yaşın kattığı anlam ''Savaşçı''da vücut bulacaktır.
Kısacası ''Savaşçı'' bir başucu kitabı.
Doğan Cüceloğlu'na teşekkür ediyor ve herkese iyi okumalar diliyorum…


   
 

yorum ekle