KAĞAN NEDİRLİ

Türkiye için bir AB masalıKAĞAN NEDİRLİ
Ergün Poyraz'ın yeni kitabı ''Büyük Yalan Büyük Düşman AB'' raflardaki yerini almış durumda. Daha önce yazdığı kitaplar ile beğenileri toplamış biri isim Ergün Poyraz... Ama kitap yazdığı sürece aldığı takdirin yanı sıra büyük tepkileri üzerine çektiği de ortada. Bugün bu tepkimelerin sonucu olacak ki, ''Büyük Yalan Büyük Düşman AB'' kitabını Silivri Cezaevi'nde kaleme almak zorunda kalmış durumda...
Kitap ilk olarak Avrupa Birliği'ni, bir Hıristiyan Kulübü olarak nitelendiriyor. Yazar bu savını, kanıtlayıcı delilleri önümüze koyarak açıklıyor. Okuyucu olarak yazarın yaptığı bu açıklamalara hak veriyorsunuz. AB bayrağı ve AB marşı, Ergün Poyraz'ın iddiasını kanıtlar nitelikte.
Kitabın ilerleyen sayfalarında Hrant Dink olayına genişçe yer veriliyor. Ama mesele Hrant Dink değil, mesele Avrupa'nın sahiplendiği sözde Ermeni Soykırımı iddiaları ve Türk düşmanlığı. 
Kitapta Kıbrıs konusu ve AB'nin kıbrıs'a müdahaleleri de geniş biçimde yer alıyor. AKP ve Mehmet Ali Talat'ın, Kıbrıs üzerindeki planlarına yer veren Ergün Poyraz, Kıbrıs'ın AB tarafından ele geçirilmek istendiğini yazıyor. Kıbrıs'ta Türk Milletine karşı yürütülen sindirme planları ve Rauf Denktaş'ı yıpratarak Kıbrıs sorununda etkisiz hale getirilmeye çalışıldığına dikkat çekiyor. Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Türkiye Cumhuriyeti'ne destek veren ve terör örgütüne dış destek vermeyen Libya lideri Kaddafi'nin, AKP politikası ile yalnız bırakılarak kaderine terkedilişini de gündeme getiriyor.
Ve AB'nin baş düşmanı Atatürk. Avrupa Birliği, Türkiye'ye yönelik her dayatması Atatürkçülüğü ve milliyetçiliği ortadan kaldırmayı hedef alıyor. AB'nin dayatması ve AKP'nin desteği ile Meclis'te Atatürk'ün yasak olduğunu okuyacaksınız.
İyi ki kitaplar var, iyi ki okuyanlar var, iyi okumalar...


   
 

yorum ekle